دانلود مقاله در مورد چیستی سهام عدالت و اهداف طراحان آن

دانلود مقاله در مورد چیستی سهام عدالت و اهداف طراحان آن

دانلود مقاله در مورد چیستی سهام عدالت و اهداف طراحان آن

*******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

تعداد صفحات: 39 صفحه

قابل ویرایش و آماده چاپ

******************************************************* 

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

 مقدمه

 جناب آقاي دكتر احمدي‌نژاد, رياست محترم جمهور در آبان ماه سال 1384 در گفت و گوي اختصاصي با شبكه اول سيماي جمهوري اسلامي ايران گفت: تصويب مقررات "توزيع سهام عدالت" كار بزرگي است كه بايد صورت گيرد و ما اميدواريم از دهه فجر امسال نخستين سهام عدالت واگذار شود.

رئيس جمهور با تاکيد بر مواضع خود در ابتداي بهمن ماه امسال در برنامه گفتگوي خبري شبکه دوم سيما فرمودند: «توزيع سهام عدالت و اشتغال آفريني همان آوردن پول نفت بر سفره هاي مردم است.»

تاکيد رييس جمهور بر طرح توزيع سهام عدالت به عنوان يکي از مهمترين برنامه‌هاي دولت نهم براي تحقق عدالت در جامعه, نشان از اهميت توجه به اين طرح دارد. اينکه معناي سهام عدالت چيست؟ اهداف اين طرح چه  بوده و چگونه توزيع شده و چه گروههايي را در برمي‌گيرد؟ مخالفين در اين ميان چه مي‌گويند و ... مواردي است که در اين نوشتار بدان توجه شده است.

 پيشينه طرح در ايران

پيشينه طرح «واگذاري سهام به خانوارهاي كم درآمد» در ايران به كار مطالعاتي اي برمي گردد كه به سفارش اتاق بازرگاني انجام شد. در اين طرح كه قبل از روي كار آمدن دولت خاتمي تحت عنوان «طرح گسترش مالكيت فراگير» انجام شد، راهكارهايي براي واگذاري دارايي هاي دولت به عموم مردم به صورتي كه هر ايراني بتواند طي يك دوره يك ساله عرضه سهام ، به مبلغ معيني سهام خريداري كند، ارائه شد. در اين طرح تحقيقاتي پيشنهاد شد كه در يك دوره سه ساله سهام خريداري شده غيرقابل فروش تعيين شود.پس از عدم اجراي اين طرح در دولت اول و دوم سيدمحمد خاتمي، احمد ميرمطهري در زمان تصدي سازمان خصوصي سازي طرحي را مطرح كرد كه براساس آن سهام دولتي به فرهنگيان و دانش آموزان واگذار شده، به شرطي كه در مدت زمان چندساله غيرقابل فروش باشد، اما اين طرح هيچ گاه به صورت رسمي مطرح نشد و همزمان با تغيير هيات عامل سازمان خصوصي سازي به فراموشي سپرده شد.

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه بارگذاری شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درست درج نشوند ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است 

متن کامل این فایل با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند را می توانید درپایین صفحه دانلود نمائید 

لینک دانلود پایین صفحه