دانلود مقاله گزارشی از عملکرد فروشگاه اینترنتی ebay

دانلود مقاله گزارشی از عملکرد فروشگاه اینترنتی ebay

دانلود مقاله گزارشی از عملکرد فروشگاه اینترنتی ebay

 

******************************************************* 

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

تعداد صفحات: 24 صفحه

قابل ویرایش و آماده چاپ

******************************************************* 

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

مقدمه

 نقش تجارت الکترونیک در جهان امروز غیر قابل انکار است. همچنین باید نسبت به نقش آن در سال¬های آینده با دقت نگریست و از قدرت آن به خوبی استفاده کرد. در راه استفادهٔ مؤثر از ابزارهای تجارت الکترونیکی از مهمترین عوامل داشتن اطلاعات کافی در مورد قابلیت‌ها و سناریو‌های مختلف آن است.

در میان برنامه‌های تجاری ای که بر پایهٔ تجارت الکترونیکی بنا شده‌اند می‌توان موارد مختلفی را یافت که هر کدام نشان دهندهٔ یکی از قابلیت‌های تجارت به صورت الکترونیکی هستند. در این میان وب‌گاه‌هایی که خدمات فروشگاه‌های الکترونیکی را ارائه می‌دهند نقش برجسته‌ای در تجارت الکترونیکی پیدا کرده‌اند. به طوری که آمارهای خیره کننده‌ای در این زمینه تا کنون به انتشار رسیده‌است. (PayP, 2008) (Wiki, 2008) (eBay, 2008) (Miller, 2006)

در این میان یک نوع خاص از فروش الکترونیکی به نام حراجی الکترونیکی بسیار پرقابلیت و موفق نشان داد. به طوری که سایت eBay به عنوان یکی از نمونه‌های موفق حراجی الکترونیکی توانست در سال ۲۰۰۶ حدود ۵۰ میلیارد دلار مبادلات مختلف را امکان پذیر کند که در صورتی که این سایت وجود نمی‌داشت تقریبا هیچ یک از این معاملات انجام نمی‌شدند. (Wiki, 2008)

برای آشنایی بیشتر با این روش تجارت الکترونیکی، همچنین نشان دادن جزئیاتی از آن در صدد هستیم تا روش راه اندازی یک فروشگاه الکترونیکی مبتنی بر حراجی الکترونیکی را روشن کنیم. همچنین بررسی این وب‌گاه فواید دیگر نیز دارد که به زودی ذکر خواهند شد.

از دیگر مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت چندین سناریوی مختلفی است که در شرکت‌های وابسته به eBay در زمینهٔ تجارت الکترونیکی پیگیری می‌شوند و نمونه‌های موفق دیگری در این زمینه هستند. به عنوان مثال پایانهٔ الکترونیکی PayPal نمونه‌ای است که به صورت گذرا بررسی خواهد شد تا آشنایی بیشتری برای شما در این زمینه فراهم شود.

همچنین جزئیاتی که در مورد راه اندازی حساب و همچنین سیستم‌های شهرت و اعتماد در eBay وجود دارند به عنوان مفاهیمی که شاید تا حدودی نو باشند و قابل استفاده در زمینه‌های دیگر، مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا این آشنایی بتواند یک آشنایی همه جانبه با تجارت الکترونیکی باشد.

اطلاعات کلی در مورد شرکت eBay

تاریخچه

در این مورد می‌خواهیم به بررسی نحوهٔ شکل گیری این شرکت از نظر ایدهٔ اولیهٔ آن بپردازیم. تاسیس این شرکت توسط آقای پیرامیدیار انجام شده‌است که یک ایرانی الاصل است و در کشور آمریکا زندگی می‌کند.

PIERRE OMIDYAR (يك ايراني زاده) موسس و رئيس شركت eBay.

داستان eBay , يكي از موفقترين شركتهاي ايالات متحده آمريكا كه در زمينه تجارت الكترونيك فعاليت ميكند از يك كلكسيون Pez شروع شد.(Pez يك نوع شيرني است كه معمولا در يك ظرف كوچك پلاستيكي به شكل عروسك قرار ميگيرد و براي آنكه شيرني از آن خارج شود بايد سر عرسك را به پايين فشار داد.براي ديدن شكل اين نوع شيرني عروسكي اينجا كيليك كنيد) مهندس جوان برنامه نويس ايراني الاصل ما يك شب در سال 1995 با دوست دختر خود كه عاشق جمع آوري Pez بود , مشغول خوردن شام بود.كه دوست دختر اميديار ازآنكه شريكي براي ايجاد يك كلكسيون Pez در سانفراسيسكو را ندارد شروع به شكوه كرد. در آن موقع اميديار به او پيشنهاد كرد كه از اينترنت براي پيدا كردن يك شريك تجاري استفاده كند. بنابراين اميديار براي كمك به دوست خود يك قسمت از وب سايت كوچك خود را به اين امر اختصاص داد و نام آن را Auction Web نهاد. برنامه كه او برروي وب سايت شخصي خود ايجاد كرده بود, به كاربران امكان ليست كردن وسايل مختلف خود از جمله كلكسيون Pez دوست دختر خود را ميداد. در مدت كوتاهي تعداد زيادي فروشنده و خريدار براي اقلام ليست شده برروي سايت پيدا شدند.رفته رفته تعداد كاربران اين سايت زياد شدند و معاملات زيادي از طريق آن صورت گرفت . مهندس جوان ما تصميم گرفت كه يك سايت مجذا براي اين امر ايجاد كند و نام آن را eBay نهاد. اميديار با گرفتن مبلغي بين 25 سنت تا دو دولار به فروشندگان اجازه ميداد كه اجناس خود را براي شركت در حراج در سايت eBay معرفي كنند. همچنين درصدي از خريدوفروشهاي كه انجام ميشد به او ميرسيد و به اين ترتيب eBay اين امكان را فراهم كرد كه فروشندگان و خريداران با هم به راحتي به خريد و فروش بپردازند.

پيير اميديار در سال 1967 در شهر پاريس بدنيا آمد و وقتي كه كودك بود به همراه خانواده به ايالت مريلند مهاجرت كرد.او اولين برنامه كامپيوتري خود را در سن 14 سالگي براي كتاب خانه مدرسه اي كه در آن مشغول تحصيل بود نوشت.او در سال 1988 از دانشگاه Tufts University در رشته كامپيوتر فارغ التحصيل شد و در يك شركت بعنوان برنامه نويس سيستمهاي Macintosh مشغول كار شد. بعدا در يك شركت وابسته به Apple بنام Claris مشغول كار شد. در سال 1991 در تاسيس يك شركت نرم افزاري به نام Ink Development Corp همكاري كرد. اين شركت سپس به eShop تغيير نام داد . eShop در سال 1996 توسط شركت Microsoft خريداري شد. 

منابع

  1. ۲۰۰۸. eBay Corporation Official Web Site. eBay Electronic Auctions & Stores. [Online] ۲۰۰۸. http://www.ebay.com.
  2. ۲۰۰۸. Gumtree - Community Of London Citizens. [Online] ۲۰۰۸. http://Gumtree.com.
  3. ۲۰۰۸. Half.com. Online CD, DVD, Books, ... Stores. [Online] ۲۰۰۸. http://Half.com.
  4. ۲۰۰۸. Kijiji Official Web Site. Kijiji Free Advertising. [Online] ۲۰۰۸. http://Kijiji.com.
  5. Miller, Michael. ۲۰۰۶. Absolute Beginner's Guide to eBay: Fourth Edition . s.l. : Que, 2006. ۹۷۸-۰-۷۸۹۷-۳۵۶۱-۴.
  6. ۲۰۰۸. PayPal Electronic Banking And Accounts. Using Credit Cards Securely. [Online] ۲۰۰۸. http://PayPal.com.
  7. ۲۰۰۸. Wikipedia, Online Encyclopedia. [Online] Wikimedia, 2008. http://wikipedia.com.
  8. Williams, Damon. ۲۰۰۷. Pro PayPal E-Commerce. s.l. : APress, 2007. ۹۷۸-۱-۵۹۰۵۹-۷۵۰-۷.

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه بارگذاری شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درست درج نشوند ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است 

متن کامل این فایل با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند را می توانید درپایین صفحه دانلود نمائید 

لینک دانلود پایین صفحه